BİLECİK OSMANELİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2.Yarıyıl Okul Sütü ile Başladı

Osmanelin´de,  2.Yarıyıl tatilinin  bitmesinin ardından okul sütü proğramı kapsamında sütler öğrencilere sağlıklı şekilde dağıtılmaya başlandı.
2.Yarıyıl Okul Sütü ile Başladı

2014-2015 Eğitim Öğretim yılı 2. dönem okul sütü dağıtımı,Osmangazi İlkokulunda düzenlenen törenle 2.yarıyılın ders ziliyle birlikte başladı.

 İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut EKİNCİ, İlçe  Şube müdürü İbrahimHalil ULAŞ´ın de katıldığı programda  okul sütü ile ilgili bilgi veren İİlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut EKİNCİ; 2014-2015 Eğitim Öğretim yılının 2. dönemine başladığımız bu günde, İlçemizde 10 Temel Eğitim Kurumumuzda 1261 öğrenciye okul sütü verilmektedir.Süt dağıtımı yapılırken veli izni göz önünde bulundurulmaktadır.105 öğrencimize,kendi velilerinin beyanları üzerine,  rahatsızlıklarından dolayı süt dağıtımı yapılmamaktadır.Sonuç olarak okul sütü proğramı öğrencinin ailesinin karar vermesi sonucunda yararlanacağı bir faaliyettir.

Bu vesile ile 2. Eğitim öğretim dönemimizin bütün öğrencilerimize, öğretmenlerimize, ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlıklarının ortak çalışmalarıyla gerçekleştirilen süt dağıtımı programının amacı;

-          Öğrencilerimize süt içme alışkanlığı kazandırmak.

-          Öğrencilerimizin yeterli ve dengeli beslenmelerine katkıda bulunmak.

-          Sağlıklı büyüme ve gelişimlerini sağlamaktır.

 

9 Şubat 2015 Pazartesi başlayan süt dağıtımı 5 Haziran 2015 günü sona erecektir. Süt dağıtımı anasınıfı ve ilkokul öğrencilerimize yönelik pazartesi, çarşamba ve cuma günleri  olmak üzere haftada 3 gündür.

Osmaneli´nde Okullara  göre süt dağıtımı yapılan öğrenci durumu şu şekildedir;


  
Okul/Kurum
Adı
Toplam
Öğrenci
       
  Ağlan İlkokulu 18        
  Atatürk Ortaokulu 13        
  Balaban İlkokulu 347        
  Çerkeşli İlkokulu 48        
  Hisarcık Beşevler İlkokulu 119        
  Oğulpaşa Yeşilçimen İlkokulu 20        
  Osmaneli Anaokulu 126        
  Osmaneli İlkokulu 521        
  Osmangazi İlkokulu 143        
  Selimiye İlkokulu 11        

 

Haceloğlu Mahallesi Güngören Sokak No 36/1 11500 Osmaneli/BİLECİK - 0 228 461 40 04

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.