BİLECİK OSMANELİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Aday Öğretmenlere Türkiye’de Demokrasi Serüveni ve 15 Temmuz Süreci Semineri

Aday Öğretmenlere Türkiye’de Demokrasi Serüveni ve 15 Temmuz Süreci Semineri

Aday Öğretmen Yetiştirme Yönergesi gereğince Bakanlığımız tarafından düzenlenilmesi istenilen "Türkiye’de Demokrasi Serüveni ve 15 Temmuz Süreci Semineri" İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzde yapıldı. 

Düzenlenen seminerin İlçe  Milli Eğitim Müdürümüz Mahmut EKİNCİ ve adaylık sürecini sürdüren Aday Öğretmenimizlerimiz katıldı.

İlçe  Milli Eğitim Müdürümüz Mahmut EKİNCİ  yapmış olduğu konuşmasında "15 Temmuz 2016 tarihinde tankların üzerine çıkan, mermilerin altında can veren şehitlerimizi rahmetle, minnetle ve saygıyla anarken, darbe girişimi ve sonrasındaki demokrasi zaferinin önemine vurgu yaparak, Demokratik bir toplumun oluşum ve gelişiminde öğretmenlerin ve eğitimin rolünün önemli olduğunu söyledi. Demokrasiye sahip çıkmak adına dünya tarihinde bir ilke imza atılarak verilen mücadelenin sürekli hafızalarda kalması için öğrencilerimize aktarılmasını istedi."

Daha sonra Osmanlı’dan günümüze ülkemizdeki demokratikleşme süreci, Cumhuriyet tarihi boyunca yapılan askeri müdahaleleri ve bunların demokratik yaşama zararları, 15 Temmuz darbe girişimi ve sonrasındaki demokrasi zaferinin Türk tarihindeki önemi konularında sunum yapıldı.

 

14-12-201614-12-201614-12-2016

Haceloğlu Mahallesi Güngören Sokak No 36/1 11500 Osmaneli/BİLECİK - 0 228 461 40 04

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.