BİLECİK OSMANELİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Aile Danışma Merkezi Çalışmalarına başlıyor...

Aile Danışma Merkezi Çalışmalarına başlıyor...

İlçemizde Bağımlılıkla Mücadele Eylem Planı kapsamında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde kurulan Aile Danışma Merkezi çalışmalarına başlıyor. Bağımlılıkla mücadele kapsamında yapılması planlanan çalışmalardan biri olan aile danışmanlığı nedir ve hangi çalışmaları yapar?


Ailelerin değişimine ve gelişimine katkı sağlamak amacıyla verilen bir danışmanlık hizmetidir ve bireysel değil ailenin bütün üyeleriyle yürütülür. Temel amaç, aile içinde yaşanan sorunları tanımlamak ve sağlıklı çözüm yolları bulmak, aileyi etkileyen travmatik durumlarla başa çıkma becerisi kazandırmak, aile üyelerinin birbirini daha iyi anlamalarını sağlamak, aile içindeki iletişimi güçlendirmek ve çatışmaları çözmektir. Aile danışmanlığı ailede var olan düzenin sağlıklı devamını sağlamak dışında, alkol, tütün, teknoloji ve madde bağımlılığı gibi spesifik konularda da aileye destek olmayı amaçlamaktadır.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Ekinci; “Toplumun temeli ailedir. Ailelerimiz ne kadar güçlü bir yapıya sahip olursa toplumda o kadar güçlü olur. Bu amaçla açmış olduğumuz aile danışma merkezimiz 15 Aralık 2017 tarihinden başlayarak her Cuma günü 09:00 ile 16:00 saatleri arasında müdürlüğümüz bünyesinde çalışma yapacaktır. Ailelerimiz gerekli bilgi ve aile danışma merkezinden randevu talepleri için müdürlüğümüze telefon ile veya bizzat müracaat edebilirler.” Dedi.

 

 

13-12-2017

       

Haceloğlu Mahallesi Güngören Sokak No 36/1 11500 Osmaneli/BİLECİK - 0 228 461 40 04

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.