BİLECİK OSMANELİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bilecik İl Milli Eğitim Müdürlüğü Yabancı Uyruklu Öğrencilerin Eğitime Katılımı Projesi

Bilecik İl Milli Eğitim Müdürlüğü Yabancı Uyruklu Öğrencilerin Eğitime Katılımı Projesi

           İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan  bu proje yabancı uyruklu öğrencilerin tespit edilmesi, uyum problemlerinin azaltılması, öğrencilerin devamsızlıklarının takip altına alınması ve öğrencilerin davranış sorunlarının azaltılması amaçlanan bir projedir.

          Proje kapsamında yabancı uyruklu öğrencilerin devamsızlıklarını takip altına alarak azaltılmasına katkı sağlamak, öğretmenlerimizde bu öğrencilere karşı önyargıların kaldırılmasını sağlamak, öğretmenlerin dil öğretimi konusundaki yeterliliklerini arttırmaya katkı sağlamak, yabancı öğrenci velilerinin okul etkinliklerine katılımlarına katkıda bulunmak, ilde yabancı uyruklularla ilgisi bulunan tüm kurumların koordinasyonunu sağlamak ve okullardaki Destek Eğitim Odalarının donanımlı hale getirilmesini sağlamak hedeflenmiştir.

 

          Bu proje ile ilgili olarak İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine ve okul müdürlüklerine yapılması gereken çalışmalarla ilgili bilgilendirmeler yapılmış olup tüm kurumlar proje ile ilgili çalışmaları hassasiyetle yürüteceklerdir.

Haceloğlu Mahallesi Güngören Sokak No 36/1 11500 Osmaneli/BİLECİK - 0 228 461 40 04

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.