BİLECİK OSMANELİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Biliyor musun?" Projesinde Sona Doğru?"Biliyor musun?" Projesinde Sona Doğru?

Osmaneli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 2018/2019 Eğitim Öğretim Yılı dahilinde Osmaneli'ndeki okullarda gerçekleştirilen projelerden olan "Biliyor musun?" projesi mayıs ayı itibarıyla tamamlanıyor. Projenin yürütülmesinden sorumlu Türkçe Öğretmeni Durmuş Ali ÜNLÜ proje hakkında bilgi verdi. Kasım 2018'de Osmaneli'nde bütün okullarda aynı anda başlayan proje kapsamında öğrencilerden oluşan bir ekip kurulduğunu ve her sınıf seviyesinde çalışma yapıldığını söyleyen ÜNLÜ sözlerine şöyle devam etti: "Bu bağlamda 'yazımı karıştırılan sözcükler, noktalama işaretleri, dil bilgisi konuları, aylık LGS örnek soruları, edebi metin türleri' projede ele alınan başlıklar oldu. İlk etapta sınıf seviyelerine göre konular belirlendi ve ona göre dokümanlar hazırlandı. Sonrasında hangi sınıf seviyesinde kantinde hangi ürünün satıldığına dair bir araştırma yapıldı. Örneğin köfte ekmek en çok sekizinci sınıf öğrencilerinden rağbet gördüğü için sekizinci sınıf konuları, örnek LGS soruları o ürünler üzerine yerleştirildi. Noktalama işaretleri, yazım yanlışları vb. konular da uygun yazı puntoları ve boyutlarda hazırlanarak ürünlere yerleştirildi. İlerleyen zamanlarda geliştirilen proje diğer dersler için de kullanılmaya başlanmış olup ve kalıcı öğrenmede olumlu sonuçları olduğu görüldü."

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mahmut EKİNCİ ise tüm okullarımızda uygulanan projenin mayıs ayı sonu itibarıyla sona ereceğini ifade ederek öğrenciler için sıra dışı olan bu öğrenme tekniğinin başarılı olduğunu, önümüzdeki senelerde de geliştirilerek kullanılabileceğini söyledi. EKİNCİ öğrencilerin özellikle kelimelerin doğru yazımı ve kullanımını öğrenmelerinin Türkçenin gerek yazı gerekse konuşma dilinde korunması açısından büyük öneminin olduğunu vurguladı.

            İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mahmut EKİNCİ; projede emeği geçen idareci, öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür etti.

24-05-201924-05-201924-05-201924-05-201924-05-201924-05-2019

Haceloğlu Mahallesi Güngören Sokak No 36/1 11500 Osmaneli/BİLECİK - 0 228 461 40 04

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.