BİLECİK OSMANELİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Çiçeği burnunda öğretmenler eğitime renk getirecek”

“Çiçeği burnunda öğretmenler eğitime renk getirecek”

İlçemize ilk defa atanan 32 tane öğretmenlerimiz için Aday Öğretmen Yetiştirme Süreci Hizmet İçi Eğitimleri Başladı. 

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mahmut EKİNCİ ve Şube Müdürümüz Aygül AKKAYA semineri ziyaret ettiler. Mahmut EKİNCİ, “Osmaneli çocukları sizlere emanet. Vermiş olduğunuz değerli bilgilerle gelecekte çocuklarımız iyi noktalara taşınacaktır. İlçemize hoş geldiniz” dilediklerini ifa ettikten sonra “Bir öğrencinin her anlamda iyi yetişmesi yıllar alan bir çabanın ve emeğin sonucudur. Bu süreçte sağlıklı ve mutlu nesil yetiştirmek için öğretmenlere çocukların okula uyum sağlamasında önemli görevler düşmektedir, öğrencilerin okulu sevmesinin başarılarını arttıracaktır. Mustafa Kemal Atatürk´ün de belirttiği gibi “ Bir milletin geleceği olan yeni neslin emanet edildiği kutsal mabetlerdir.” Sözüyle öğretmenlerin bir toplum için ne kadar önemli olduğunu vurgulamıştır.Çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirmenin, onları en güzel şekilde geleceğe hazırlamanın mücadelesinden asla taviz vermemeliyiz. “ dedi.

Öğretmenliğin tanımını şöyle ifade ederek sözlerine devam eden EKİNCİ "  Öğretmenlik mesleğinin, klasik ifade ile "kutsal temsilcileri" olan öğretmenler; Hz.Ali için, bir harf öğretmeleri karşılığında kölelik derecesinde bağlanılan kişidir. Atatürk´ün gözünde öğretmenler, bir milletin geleceği olan yeni neslin emanet edildiği kutsal mabetlerdir. Yavuz Sultan Selim, bırakın öğretmeni, öğretmenin bindiği atın sıçrattığı çamurla kirlenen kaftanın, kendisine kefen yapılmasını vasiyet edecek kadar ileridedir öğretmenliğin değeri. " diye belirtti.


İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mahmut Ekinci sözlerine şu şekilde devam etti, “Eğitim ve öğretimle ilgili üzerinize aldığınız bu kutsal görevi tam olarak yerine getirebilmeniz için dünyadaki tüm gelişmeleri, özellikle branşınızla ilgili olanları dikkatle izlemeniz ve kendinizi teknolojik ve bilimsel değişmelere uyarlamanız gerekmektedir. “ dedi. 

İlçemize atanan öğretmenlere hitap etmeye devam eden Mahmut EKİNCİ, İlçemizdeki eğitimin ivmesinin yukarılara doğru tırmanması için sizler gibi genç öğretmenlerimize ihtiyacımız olduğunu ,daha öncesinde ilçemiz zorunlu hizmet kapsamında olmadığını ancak geçen şubat döneminde zorunlu hizmete alındığını  belirten EKİNCİ, “İlçemizin zorunlu hizmete alınmasıyla birlikte hem öğretmenlerimiz bura da kalıcı olacak hem de İlçemiz öğretmen açığı yaşamayacağından eğitimdeki  başarımız yukarılara  doğru ivme kazanacaktır. Yeni başlayan siz öğretmenlerimiz de bu bilinçle çalışırsanız öğretmen, öğrenci ,veli ve biz yöneticiler olarak hep beraber mutlu oluruz. İlçemize tekrar  hoş geldiniz diyor atamalarınızın  sizler ve öğrencilerimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum.” Diyerek seminer salonundan ayrıldı.     

 

 

31-08-201631-08-201631-08-2016

Haceloğlu Mahallesi Güngören Sokak No 36/1 11500 Osmaneli/BİLECİK - 0 228 461 40 04

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.