BİLECİK OSMANELİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet DURMUŞ´un katılımıyla “Veliler İle Kahvehane Sohbetleri” projesi devam ediyor.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet DURMUŞ´un katılımıyla “Veliler İle Kahvehane Sohbetleri” projesi devam ediyor.

         İlçemizde 3 ay sürmesi planlanan “Veliler İle Kahvehane Sohbetleri” projesi devam ediyor. 

       05.12.2017 tarihinde İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet DURMUŞ, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mahmut EKİNCİ, Kurum amirlerimiz, Okul İdarecileri, Rehber öğretmenler ve öğretmenler tarafından “Veliler İle Kahvehane Sohbetleri” projesinin üçüncüsü gerçekleştirildi.

       İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mahmut EKİNCİ, velilerimize ulaşarak, öğrencilerin başarısını artırmak ve olumsuzlukları en aza indirmek konusunda onları bilinçlendirmek amacıyla “Veliler ile Kahvehane Sohbetleri Projesi”ni hayata geçirdiklerini belirtti. Eğitim seviyesinin daha yukarılara çekilebilmesi için veli desteğinin şart olduğunu dile getiren EKİNCİ, velilerin de bu ziyaretlere ilgi göstermesinden son derece memnun olduklarını söyledi.

        İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet DURMUŞ, ziyarette yaptığı konuşmada eğitimin ailede başladığını ve toplumun temel taşının aile olduğunu ifade etti. Aile bireyleri arasındaki sağlıklı iletişimin, sevginin, saygının, güzel ve doğru davranışların o ailede yetişen çocukların gelişimlerine çok olumlu katkıları olduğunu ve bu etkinin ömür boyu devam eden bir güce sahip olduğunu vurguladı. Aile iyi olduğunda toplumun da iyi olduğunu, aile yapısı bozulduğunda ise o toplumun bir felakete doğru yol almaya başladığını dile getiren Durmuş, velilerden çocuklarıyla titiz bir şekilde ilgilenmelerini istedi. Aileden sonra, arkadaş çevresi ve okul çevresiyle karşılaşan çocukların olumsuz davranışlar kazanmaması için velilerin dikkatli ve ilgili olması gerektiğini söyledi. Aile, okul ve öğrencinin birlikte hareket etmesi ve ortak bir amaca yönelmesiyle başarının da kendiliğinden geleceğini anlatan Durmuş, velilerimizin sık sık okulu ve öğretmenlerimizi ziyaret ederek öğrencinin gelişimini takip etmelerini de istedi. Geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımız için hepimizin üzerimize düşen sorumlulukları en iyi şekilde yerine getirmemiz gerektiğini belirtti.

06-12-201706-12-201706-12-201706-12-201706-12-201706-12-2017

 

Haceloğlu Mahallesi Güngören Sokak No 36/1 11500 Osmaneli/BİLECİK - 0 228 461 40 04

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.