BİLECİK OSMANELİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Erhan DÖŞ'ten YKS Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürü Erhan DÖŞ'ten YKS Mesajı

Osmaneli İlçe Milli Eğitim Müdürü Erhan DÖŞ, 26-27 Haziran'da yapılacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) öncesinde mesaj yayımlayarak sınava girecek tüm adaylara başarılar diledi.

 

Osmaneli İlçe Milli Eğitim Müdürü Erhan DÖŞ, 3 oturum şeklinde gerçekleştirilecek olan YKS ile ilgili adayların sınav gününden önce sınav merkezlerini görmelerinde fayda olacağını belirterek adaylara yanlarında bulundurmaları gerekli belgelerle ilgili hazırlıklarını önceden yapmalarını tavsiye etti.

Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın ilk oturumunun Temel Yeterlilik Testi (TYT) olarak 26 Haziran 2021 Cumartesi günü saat 10.15'te gerçekleştirileceğini altını çizen ilçe Milli Eğitim Erhan DÖŞ, 2 ve 3. oturumların 27 Haziran  2021  Pazar günü saat 10.15'te Alan Yeterlilik Testleri (AYT) ve aynı gün 15.45'te yapılacak Yabancı Dil Testi (YDT) olarak uygulanacağını söyledi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Erhan DÖŞ, gecikmelerin mağduriyetlere yol açmaması için sınavların başlama saatinden önce adayların sınav binalarında bulunma zorunluluğu bulunduğunu söyleyerek gerekli kimlik ve güvenlik işlemlerinin zamanında yapılabilmesi için sınav başlangıç saatinden en az 1 saat önce adayların sınav merkezlerinde hazır bulunmasının fayda sağlayacağını kaydetti.

Sınavlarla ilgili genel bilgilerin ardından Müdür Erhan DÖŞ, adaylara seslenerek, "Eğitim hayatınızın önemli dönüm noktalarından biri olan Lise döneminizin bitmesiyle 2021-2022 eğitim öğretim yılında üniversitede öğrenim görmenizi sağlayacak Yükseköğretim Kurumları Sınavına gireceksiniz. Bu sınavla büyük ölçüde hayatınıza yön vereceksiniz. Sınavın, hayatınızın sonu olmadığını unutmayın. Sizlerin yıllardır kendi gayret ve çabalarınızla birlikte ailelerinizin destekleriyle, öğretmenlerinizin rehberliğinde elinizden gelenin en iyisini yapabilmek için hazırlandığınızı biliyorum. Bugüne kadar çalıştınız, elinizden gelen çabayı gösterdiniz, çalışma ve gayretlerinizin karşılığını inşallah alacaksınız. Geleceğimizi emanet edeceğimiz siz değerli öğrencilerimizin, büyük bir azim ve çabayla hazırlandığı Yükseköğretim Kurumları Sınavında başarılı olacağınıza yürekten inanıyor, güveniyor ve hepinize başarılar diliyorum" şeklinde konuştu.

Sınava girecek adaylara başarılar dileyen Müdür Erhan DÖŞ, öğrencilerin eğitiminde emeklerini ve desteklerini esirgemeyen tüm idarecilere, öğretmenlere ve öğrencilerin ailelerine teşekkür etti.

Haceloğlu Mahallesi Güngören Sokak No 36/1 11500 Osmaneli/BİLECİK - 0 228 461 40 04

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.