BİLECİK OSMANELİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mahmut EKİNCİ’nin Birinci Dönem Sonu Karne Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mahmut EKİNCİ’nin Birinci Dönem Sonu Karne Mesajı

 

         Sevgili öğrenciler, Değerli veliler ve Meslektaşlarım , 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılının 1. Dönemini tamamlamış bulunmaktayız. Bu eğitim - öğretim döneminde Öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz, tüm eğitim çalışanları ve velilerimiz yoğun ve yorucu bir süreç yaşamışlardır.
 

         Öğrencilerimiz dönem boyunca başarılı olmak için çalışmış sonunda karnelerini almışlardır. Karnedeki notlar sadece çocuğun değil aynı zamanda anne-baba, öğretmenler, okul ve sosyal çevrenin de etkisini taşımaktadır. Velilerimizin, karneleri değerlendirirken öğrencilerin kişiliklerini zedeleyici, öz güvenlerini yitirmelerine yol açıcı suçlamalardan kaçınmaları gerektiğini belirtmek istiyorum.
 

         Sayın Bakanımız İsmet YILMAZ’ın belirttiği gibi öğrenciler için ,yarıyıl tatilinde test çözme, özet çıkarma gibi öğrenciyi tek tip alana yönlendiren ev ödevleri verilmemesi, bunun yerine öğrencinin kendini tanıması, geliştirmesi ve sosyalleşmesine katkı sağlayacak sanatsal, kültürel, sportif ve bilimsel faaliyetlere katılması teşvik edilmelidir. Bu çerçevede, kitap okuma, film izleme, müze ve tarihi mekan gezileri ile toplumsal yardımlaşma ve dayanışmayı destekleyici faaliyetlerin tavsiye edilmesi uygun olacaktır.


         Geleceğin donanımlı nesillerinin yetiştirilmesinde her türlü emeği esirgemeyen ve huzurlu,sakin,başarılı bir dönemi öğrencilerimizin huzuruna sunan başta okul Müdürlerimize, öğretmenlerimize,yardımcı personelimize teşekkür eder, öğrencilerimize iyi tatiller dilerim.

 

                                                                                                    Mahmut EKİNCİ                           
                              İlçe Milli Eğitim Müdürü

                                                                    

 

Haceloğlu Mahallesi Güngören Sokak No 36/1 11500 Osmaneli/BİLECİK - 0 228 461 40 04

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.