BİLECİK OSMANELİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün İlköğretim Haftası Mesajı

...Yarınlar sizler için ve bu yarınlara ruhen aklen hazırlanmalısınız. Karşılıklı sevgi saygı içerisinde en iyi verimliliği, üretimliliği, problem çözme becerilerini gerçekleştireceğinize inanıyorum. Bilmelisinizki kendinizi geleceğe hazırlamanızdan herkes mutlu olur...
İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün İlköğretim Haftası Mesajı

ilkogretim

Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk; “En önemli ve verimli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde kesinlikle zafere ulaşmak lâzımdır. Bir milletin gerçek kurtuluşu ancak bu suretle olur. Bu zaferin sağlanması için hepimizin tek vücut ve tek düşünce olarak esaslı bir program üzerinde çalışması lazımdır. Bence, bu programın iki esaslı noktası vardır: a-Sosyal hayatımızın ihtiyaçlarına uygun olması, b- Çağın gereklerine uymasıdır.” sözüyle eğitimde milli eğitime başarılı olmanın gerekliliğini ve önemini vurgulamıştır. 

Her öğrencimizin kendine özgün öğrenme yollarının olduğu bilinciyle; eğitimin herkese erişilebirliğini sağlamak, eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak, eğitim donanım imkanlarını arttırmak, mevcut donanımları en iyi kullanmak, Okul Aile Öğrenci Öğretmen işbirliği iletişimini sağlamak önceliklerimizdir. 

Sevgili Öğrenciler; Bir tatilde bağımsız öğrenme öğrendiklerini uygulama dönemi sonrası yeniden okulunuza yeni şeyleri öğrenmeye uygulamaya dönüyorsunuz. Yarınlar sizler için ve bu yarınlara ruhen aklen bilgi ve beceri donanımlarıyla hazırlanmalısınız. Öğretmenler sizlerin rehberidir karşılıklı sevgi saygı içerisinde en iyi verimliliği, üretimliliği, problem çözme becerilerini gerçekleştireceğinize inanıyorum. Bilmelisiniz ki eğitimdeki her şey sizler için herkes sizlerin daha iyi ileri güzel olmasını istiyor diliyor ve kendinizi geleceğe hazırlamanızdan herkes mutlu olur ve en büyük faydası sizedir en büyük mutluluğu da size olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle yeni eğitim öğretim yılınızı kutluyorum.

Değerli Veliler; Unutulmamalıdır ki; eğitim-öğretim sadece okuldan ibaret değildir. Çocuklarımız, daha çok çevre şartlarının ve farklı ortamlardaki etkileşimin sonucunda yetişmektedirler. Onları okula teslim etmek yetmez. Onları izlemek, gözlemek ve onlara her konuda destek olmak anne baba olarak sizlerin görevidir. Bu doğrultuda her gün çocuğunuzun o gün neler yaptığını sorun ilgilenin öğrendiklerini sorun. Okulunu sınıf öğretmenlerini ders öğretmenlerini ziyaret edip daha ne yapabilirizi sorun devamsızlık ve ders durumlarını takip edin. Bundan sonra da maddi, manevi yardım ve desteklerinize ihtiyacımız olacaktır. Verdiğiniz katkılar için bir kere daha şahsım ve kurumum adına teşekkür ediyorum.

Saygıdeğer Öğretmenlerimiz; Öğrencilerimizin yetiştirilmesi hususunda geçmiş yıllardaki özverili gayretlerinizi bu yeni Eğitim Öğretim yılında kendini yenilemiş daha da donanımlanmış şekilde sürdüreceğinize inanıyorum. Yeni bilgileri takip ederek kendini yenilemeyi sürdüren bilgiyi bulmayı filtrelemeyi seçmeyi anlamayı analizlemeyi sentezlemeyi yeni inşalarda kullanmayı her öğrencinin beyin düşünüm anlayış mimarisine göre sunarak rekabetci girişimci kritikleyen ruh moral ve aklen sağlıklı bireyler yetiştirmenizi bekliyoruz. Sevgi ve sabırla çocuklarımızı ve gençlerimizi geleceğe hazırlayan tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Hizmet yıllarını tamamlayıp emekliye ayrılmış öğretmen ve diğer çalışanlarımıza sağlık ve mutluluk diliyor, aramıza yeni katılan genç öğretmen arkadaşlarımıza başarılar diliyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle 2014-2015 Eğitim-Öğretim yılının ülkemize, ilçemize, öğrencilerimize, velilerimize, öğretmenlerimize hayırlı olmasını diliyor, saygılarımı sunuyorum. 

Mahmut EKİNCİ
Osmaneli İlçe Milli Eğitim Müdürü 

Haceloğlu Mahallesi Güngören Sokak No 48 11500 Osmaneli/BİLECİK - 0 228 461 40 04

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.