BİLECİK OSMANELİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçemiz TEOG Tercih Danışmanlığı Komisyonları

İlçemiz TEOG  Tercih Danışmanlığı Komisyonları

Millî Eğitim Bakanlığımızca, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sisteminde yerleştirme puanlarının açıklanmasının ardından, tercih döneminde öğrencilere ve velilere danışmanlık yapılması amacıyla İlçemizde  “tercih danışmanlığı komisyonları“ kuruldu. 

Bu komisyonlar  14-24  Temmuz tarihleri arasındaki  tercih döneminde, öğrencilere ve velilere, danışmanlık hizmeti verecektir. Komisyonlar mesai saatlerinde çalışacaktır. Öğrenci ve velilerimiz dilediği komisyondan danışmanlık hizmeti alabilecektir.

Komisyonlarda, öğrencilere ve velilere yönelik rehberlik hizmeti verilecek,  Komisyonlar, tercih yapılacak okulların fiziki koşulları, ulaşımı, yüzdelik dilimi gibi bilgiler konusunda yardımcı olacaklar. Bu komisyonlar, ayrıca öğrencinin kendini tanıması, becerilerini fark etmesi, bir üst eğitim olan üniversiteden beklentilerini, tercihi yapılacak okulun mezuniyet sonrası istihdam ilişkilerini, okulun yakın ve uzak çevresini, öğrencinin lise sonrası hedeflerinin belirlenmesi konusunda rehberlik hizmeti verecektir. 

 

OSMANELİ TEOG  TERCİH DANIŞMANLIĞI MERKEZLERİMİZ;

                           (14-24  Temmuz 2017)

1-Atatürk Ortaokulu

2-Cumhuriyet Ortaokulu

3-Hisarcık Beşevler Ortaokulu

Haceloğlu Mahallesi Güngören Sokak No 36/1 11500 Osmaneli/BİLECİK - 0 228 461 40 04

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.