BİLECİK OSMANELİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçemizde Okuma Yazma Seferberliği Sertifika Töreni Yapıldı...

İlçemizde  Okuma Yazma Seferberliği Sertifika Töreni Yapıldı...

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN ve eşleri Hanımefendi Sayın Emine ERDOĞAN’ ın himayelerinde ülkemizde herhangi bir nedenle eğitim öğretim hakkından yararlanamayan vatandaşlarımızın okur yazar hale gelebilmeleri için başlatılan Okuma Yazma Seferberliği’ nin ilk kursiyerleri belgelerini Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonunda düzenlenen törenle aldılar.

Törene , İlçe Kaymakamımız Sayın Edip ÇAKICI, Belediye Başkanımız Münür ŞAHİN, Jandarma Kıdemli Başçavuş Rıza GAZEL, İlçe Emniyet Müdürü Fatih BÖLÜKBAŞ, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut EKİNCİ,  öğretmenler, kursiyerler, kursiyer yakınları ve öğrenciler katıldı.  

Tören saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından Halk Eğitim Müdür V. Ömer YÜCE’nin konuşması ile başladı.  Ömer YÜCE konuşmasında açılan kurslar ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdikten sonra; "Okuma yazma seferberliği kapsamında 11 kurs, 57 kursiyer başvurmuş olup, 44 kursiyer sertifika almaya hak kazandı. Ayrıca okuma yazma öğrenme sürecinde kursiyerlerimize yardımcı olan 22 öğrencimizede  Bilecik Valiliği tarafından bugün bisiklet hediye edilecektir." ifadelerini kullandı.

Konuşmalarını yapmak üzere kursiye çıkan İlçe Kaymakamımız Sayın Edip ÇAKICI; “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN ve eşi Sayın Emine ERDOĞAN Hanımefendi himayelerinde başlatılan okur yazarlık seferberliği projesine destek veren idarecilerimizi ve öğretmenlerimize teşekkür ederiz. Ülkemizde okuma yazma bilmeyen hiç kimse kalmayacak” sloganıyla başlatılan kampanyaya ilçemizde 7’den 70’e tüm vatandaşlarımıza okuma yazma öğretilmesi planlandı. Genel duruma baktığımız da gerek ilimiz gerekse ilçemiz için başarı ve katılım oranımız oldukça yüksek. Kursiyerlerimizin bugün çalışmalarının meyveleri almanın mutluluğunu yaşıyoruz. Okuma yazma öğrenme sürecinde kursiyerlere yardımcı olan kursiyer yakınlarına da teşekkür ederim.“ ifadelerini kullandı.

Söz alan kursiyerler, okuma yazma seferberliğinden memnun olduklarını, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’a, eşi Hanımefendi Sayın Emine ERDOĞAN’a, Valimize  Kaymakamımıza, Belediye Başkanımıza, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze ve Halk Eğitim Merkezine teşekkürlerini ifade ettiler.

Ardından okuma yazma öğrenme sürecinde kursiyerlere sertifika, yardımcı olan  öğrencilerimize Bilecik Valiliği tarafından hediye edilen bisikletler verildi. Öğrenciler verilen hediyeden dolayı çok memnun olduklarını ifade ettiler.

 

 08-06-201808-06-201808-06-201808-06-201808-06-201808-06-201808-06-201808-06-201808-06-201808-06-2018

 

 

 

 

Haceloğlu Mahallesi Güngören Sokak No 36/1 11500 Osmaneli/BİLECİK - 0 228 461 40 04

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.