BİLECİK OSMANELİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KAHVE ZİYARETLERİMİZ DEVAM EDİYOR

Bilinçli Babalar Sağlıklı nesiller için bir Akşam Sohbeti projemiz
KAHVE ZİYARETLERİMİZ DEVAM EDİYOR

Bilinçli Babalar Sağlıklı nesiller için bir Akşam Sohbeti projemizinamacı gündüz ulaşamadığımız velilerimize, akşamları bir plan doğrultusunda özellikle Çarşamba ve Cuma günleri saat 20:00 ile 22:00 arasında okul müdürlerimiz ve rehber öğretmenlerimizle birlikte sırasıyla ilçemizdeki bütün  kahvelerimizi ziyaret ederek velilerimize ulaşıp çocuklarımızın geleceği ile ilgili bilgi paylaşımlarında bulunmak ve eğitim de ailenin ve özellikle  babanın  rolünün önemini vurgulamaktır.

kahve ziyaret

 

Çocuklarımızın  eğitimin de ve başarılı olmalarında etkili olan ortamlar  Aile, Okul ve Yaşanılan çevredir. Bu 3 ortam birbirini tamamlayan fonksiyonlara sahip olmakla beraber çocuğun eğitiminde en önemli görev aileye  düşmektedir. Yapılan araştırmalar, huzurlu ve mutlu ailelerde yetişen çocukların okul ve iş yaşamında daha başarılı olduklarını göstermiştir

kahve ziyaret

        Bundan dolayı anne-babalara çocuklarıyla ilgili hangi konularda sıkıntı yaşayabileceklerini belirtip eğer sıkıntı yaşıyorlarsa nasıl yardımcı olunabilir, nasıl çözüm bulunabilir bunları belirtmektir. Çünkü    aile  içindeki sağlıklı iletişim ortamı ve huzur, çocuğun gelişimini olduğu kadar, okul başarısını ve arkadaşlarıyla ilişkisini etkiler.

kahve ziyaret 

        Velilere, çocuklarının başarısı için bakış açılarını değiştirmelerini öneren İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut EKİNCİ, "Çocukların daha çok sevgiye ve ilgiye ihtiyacı var. Her insan değerlidir,  her  anne babanın çocuğu da değerlidir. Çocuk zihnini ayakta tutan, anne ve babanın bakış açısıdır. Bu bakış açının daha sağlıklı işleyebilmesi için velilerimizi: 1. Çocuklarımızın ruhsal, sosyal, zihinsel v.b. gelişmelerinin sağlıklı olabilmesi, akademik yönden başarılı olabilmesi için okul ile sürekli işbirliği içinde olmalarını 2.Çocuklarınızla ile ilgili her türlü bilgi için okul idaresi ve  rehberlik servisi ile iletişim kurmalarını 3.Sınıf öğretmenleri ve ders öğretmenleriyle olumlu ilişkiler kurmalarını  ve okulu ziyaret etmelerini tavsiye ediyorum " dedi.

kahve ziyaret

kahve ziyaretkahve ziyaret

 

kahve ziyaretkahve ziyaretkahve ziyaretkahve ziyaret

kahve ziyaretkahve ziyaretkahve ziyaret

Haceloğlu Mahallesi Güngören Sokak No 36/1 11500 Osmaneli/BİLECİK - 0 228 461 40 04

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.