BİLECİK OSMANELİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Osmaneli ilçesinde 24 Kasım Öğretmenler günü düzenlenen programla kutlandı.

Osmaneli ilçesinde 24 Kasım Öğretmenler günü düzenlenen programla kutlandı.

Törenler, Osmaneli İlçe Milli eğitim Müdürü Sayın Mahmut EKİNCİ ve İlçemizde görev yapan idareci ve öğretmenlerin katılımı ile Atatürk anıtına çelenk konulması ile başlandı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının söylenmesinden sonra programa Osmaneli Belediyesi Sosyal Hizmetler Salonunda devam edildi. Programa, Osmaneli Kaymakamı Sayın Edip ÇAKICI, , Osmaneli Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Hayati KABA, Osmaneli İlçe Emniyet Müdürü Sayın Hicri GÖRGÜN, Osmaneli Malmüdürü Sayın Metin CAN, Osmaneli İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Mahmut EKİNCİ, okul müdürleri, emekliye ayrılan öğretmenler ve çalışan öğretmenler katıldı. 

Salonda ilk olarak saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Program daha sonra Osmaneli 75. Anadolu Lisesi Müdürü Orhan YİĞİT’in günün anlam ve önemini belirten konuşmasıyla devam etti. Programda konuşan Orhan YİĞİT, öğretmenlik mesleğinin kutsal, bir o kadar da sorumluluk gerektiren bir meslek olarak gördüğünü belirterek, "Yaptığımız görevin karşılığı ise öğrencilerimize faydalı olmak. Öğrenciniz olan bir kişiyle ilerideki bir zaman diliminde karşılaştığınızda yaşadığınız mutluluk tarif edilemez. Tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum. Görevine yeni başlayan öğretmen arkadaşlarımıza da yapacakları bu kutsal yolculukta başarılar diliyorum" dedi.

Bu yıl emekli olan öğretmen Enver İNAM’a Osmaneli Kaymakamı Sayın Edip ÇAKICI tarafından hizmet şeref belgesi ile emekli öğretmen kimlik kartı takdim edildi.

Öğretmenler Günü nedeniyle öğrenciler arasında düzenlenen şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye girenlere ödülleri verildi. Mesleğe yeni başlayan öğretmenlerin yemin töreninin ardından müzik İlçemiz öğretmenlerinin hazırladığı şarkılar türküler söylediler.

 
Haceloğlu Mahallesi Güngören Sokak No 36/1 11500 Osmaneli/BİLECİK - 0 228 461 40 04

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.