BİLECİK OSMANELİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Pasta Bizden Çay Sizden” Projesi uygulanmaya başladı.

“Pasta Bizden Çay Sizden” Projesi uygulanmaya başladı.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından, ilçemiz Ortaokul Müdürlükleri8.Sınıf öğrencileri için, “Pasta Bizden Çay Sizden” Projesi uygulanmaya başladı. 

Proje kapsamında, Okul veli ilişkilerini geliştirerek başarıyı olumsuz etkileyecek faktörleri yerinde tespit ederek gerekli önlemleri almak, ağır yaşam koşulları nedeni ile okula gelemeyen aileleri, evinde ziyaret ederek bilgilendirmek, velilerin okula bakış açısını olumlu yönde geliştirmek, öğrenci devamsızlıkları azaltmak ve Eğitim Öğretimde veli desteğini sağlayarak başarıda işbirliği sağlamak amacıyla proje uygulamaya konulmuştur.

Çocukların eğitimlerinde ailenin ve okulun rolünün ne kadar önemli olduğu düşünüldüğünde İlçemiz Ortaokul 8. Sınıf öğrencilerinin akademik başarının istenilen düzeye gelebilmesi, birey olarak daha duyarlı ve bilinçli bir şekilde yetiştirilmeleri için okul-aile işbirliğinin geliştirilmesine ihtiyaç duyulmuş bu amaçla ilçe geneli planlı veli ziyaretleri yapılacaktır. 

Bu Proje ile ilçemizin eğitim seviyesini yükseltme çalışmaları çerçevesinde, ailelerin eğitime büyük katkılarının olabileceğini düşünmekteyiz. 

Haceloğlu Mahallesi Güngören Sokak No 36/1 11500 Osmaneli/BİLECİK - 0 228 461 40 04

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.