BİLECİK OSMANELİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mahmut EKİNCİ´nin 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı"

"İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mahmut EKİNCİ´nin 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı"

Öğretmenlik, insanlık tarihinin değeri maddiyatla ölçülemeyen ölümsüz mesleğidir. İnsanların ihtiyaç duyduğu bilgiyi, bilgi kaynaklarını, bilgiye ulaşma yollarını ve en önemlisi bilgiyi kullanmayı öğretendir öğretmen.
 

Öğretmenlik mesleği her şeyden önce bir ideal, gaye ve hizmet mesleğidir. Toprağa atılan bir tohumun, onlarca tohum verebilmesi için kendini feda etmesi gibi, öğretmen de hayatını şerefli mesleği uğruna adayabilmektedir..Türk öğretmeninin toplumdaki yerini ve önemini belirtmek, saygınlığını artırmak, öğretmenler arasında sevgi, saygı ve dayanışma bağlarını kuvvetlendirmek, emekli öğretmenleri saygı ile anmak ve mesleğe yeni başlayan öğretmenlerde mesleklerinin yüceliği bilinci uyandırmak için her yıl 24 Kasım Günü öğretmen günü kutlanır.  Bizde bugün “Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk´e "Başöğretmen" unvanı veriliş günü olan 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz.
 

Dünyadaki en onurlu mesleklerin başında gelen öğretmenlik;  Sevgi, şefkat ve fedakarlık, emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar değerli, saygın bir meslektir. Öğretmenler  toplumun bütün kesimlerine yol gösteren birer önderdir.  Bireylerin yetişmesinde büyük rol üstlenen ve bizleri geleceğe hazırlayan fedakârca çalışan vatan sevdalısı kahramanlardır.
 

Öğretmen bir aynadır. Öğretmene bakanlar iyiyi, doğruyu, hoşgörüyü, geleceği görürler. Öğretmen bir ayna olarak, kendine çok iyi bakan, muhatabı olan insanı/çocuğu çok seven, dolayısıyla çok sevilendir.Dünya var oldukça en temiz, en gururlu meslek öğretmenlik olacaktır. Zira öğretmenler insanlığın adsız mimarları ve gelecek aydınlık günlerin yol göstericileridir.
 

Başöğretmen Atatürk´ün "Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir." sözüyle ifade ettiği gibi, toplumların yapısının oluşturulmasında, devletlerin temel taşlarının atılmasında en önemli rol öğretmenlerin olmuştur.İdealini ve heyecanını daima taze tutan kendini her zaman yenileyen siz değerli öğretmenlerimizin sayesinde ülkemiz, her alanda kalkınmış ve gelişmiş bir dünya devleti haline gelecektir.  Bu vesile ile  Başöğretmenimiz Mustafa Kemal ATATÜRK , 15 Temmuz Demokrasi şehitleri ve ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi saygı ve rahmetle anar;  tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlar, öğretmenlerimize yaşamları boyunca başarı, sağlık ve mutluluklar dilerim.

Haceloğlu Mahallesi Güngören Sokak No 36/1 11500 Osmaneli/BİLECİK - 0 228 461 40 04

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.