BİLECİK OSMANELİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Rehber Öğretmenler İle Toplantı Yapıldı.

Rehber Öğretmenler İle Toplantı Yapıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mahmut EKİNCİ tarafından rehber öğretmenler ile toplantı yapıldı. Rehber öğretmenler ile beraber eğitim ile ilgili belirli kararlar alındı. 

Takım çalışmasına ve öğretmenlerin insan hayatındaki önemini belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut EKİNCİ, salonda bulunan rehber öğretmenlere 2016-2017 eğitim öğretim yılının iyi geçmesi temennilerinde bulundu.  Bu toplantıların artık her ay yapılacağını belirten EKİNCİ, “Eğitimde rehber öğretmenlere büyük iş düşüyor. Öğrencilerle ilgilenin, çocuklarını okutmak istemeyen veliler olabilir. Bütün öğrencileri okula kazandıracağız" diye belirtti. 

Davranış bozukluğu olan öğrencilerle yakından ilgilenilmesi gerektiği konusu üzerinde duruldu. 

Okulda meydana gelen disiplin vb. sorunlarda, okul idaresinin tek başına hareket etmemesi ve rehber öğretmeni çözüm sürecine ortak etmesi gerektiğini vurgulayan EKİNCİ, rehber öğretmenlerin eğitimle iç içe durmasının önemli olduğunu dile getirdi.  

Tercih komisyonları, TEOG,YGS ve LYS için öğrencilerle daha yakından ilgilenilmesi gerektiği , Deslekme ve Yetiştirme Kurslarına katılmak için öğrencilerin teşvik edilmesi üzerinde duruldu. 

Eğitim Koçluğu, Veliler Sınıflara Sahip Çıkıyor, Bilinçli Babalar için Akşam Sohbeti Projeleri üzerinde duruldu, 2016-2017 yılı Eğitim ve öğretim yılında daha sık yapılacağını belirti. 

Rehber öğretmenleri dinleyen Mahmut EKİNCİ "İster bir tabak elması olsun, ister bir parça kuru ekmeği olsun  hiç bir öğrenciyi ayırt etmeden herkesi okutacağız. Bütün öğrencilere gerekirse öğretmenlere de Eğitim Koçluğu yapıp onları topluma kazandıracağız. Eğitimde bir öğrenciyi karanlıkta bırakıp, yolumuza devam etmemeliyiz." diye belirtikten sonra toplantıyı sonlandırdı. 

 

06-09-201606-09-2016

Haceloğlu Mahallesi Güngören Sokak No 36/1 11500 Osmaneli/BİLECİK - 0 228 461 40 04

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.