BİLECİK OSMANELİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TAEKWONDO DA TÜRKİYE BİRİNCİSİ OLDUK

İLÇEMİZ SPOR DA BAŞARIYA DOYMUYOR
TAEKWONDO DA TÜRKİYE BİRİNCİSİ OLDUK

 

    3-5 Mayıs tarihleri arasında Konya’da yapılan Okul Sporları Taekwondo Yıldızlar Türkiye Şampiyonası finallerinde İlçemiz Atatürk Ortaokulu öğrencisi K.Şefahat BUĞAN  55.kg müsabakalarında Türkiye birincisi oldu.25-27 Nisan tarihleri arasında Adıyaman’da yapılan Okul Sporları Taekwondo Gençler Türkiye  Şampiyonası finallerinde ise  ilçemiz Nilüfer Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Sueda ONAT 44 kg müsabakalarında Türkiye ikincisi olmuştu. Dereceye giren öğrencilerimizi ve hocamız Mesur DÜŞ´ü İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mahmut EKİNCİ makamında kabul ederek ödüllendirdi kendilerine bu başarılarından dolayı kutladı.

    İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mahmut EKİNCİ yaptığı konuşma da: Spor, günlük hayatın hemen hemen tüm yönlerini etkileyen çok önemli bir kurumdur. Sporun gücü, onun bir sosyalleştirme aracı olmasıyla ve insanları birleştirici rolünü yerine getirmesi ile ölçülür. Spor, sosyalleşme ve sosyal değişim aracı olarak hizmet veren olağanüstü bir güce sahiptir. Spor, büyük önem verilen birçok sosyal değerin oluşmasına, sürekli hale gelmesine yardımcı olur. Bu değerler çok çalışmayı, fedakârlığı, adaleti, sadakati, sorumluluğu, güvenilirliği hoşgörüyü ve kendini disiplin altına almayı kapsamaktadır. İnsanlar kendilerine uygun olan sosyal rolleri öğrenirler, hemen tüm insanlar çocukken oyun, spor ve diğer aktiviteler ile sosyalleşirler. Bu faaliyetler iyi yurttaş, iyi arkadaş, sorumluluk sahibi komşu, iyi öğrenci, birlikte çalışma, liderlik vb. rolleri öğrenmede önemli hazırlayıcılık görevi yaparlar. Bu nedenlerden dolayı akademik başarının yanında sosyal aktivitelere  geniş yer verilmesi gerektiğini ifade ederek özellikle  spora  daha çok zaman ayırmalarını gerektiğini ifade etti. Öğrencilerimize başarılarının devamını diledi.

 tekvandotekvandotekvandotekvandotekvandotekvando

Haceloğlu Mahallesi Güngören Sokak No 36/1 11500 Osmaneli/BİLECİK - 0 228 461 40 04

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.