BİLECİK OSMANELİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TEOG ve LYS Tercih Danışmanlığı Komisyonları Çalışmaları

TEOG ve LYS Tercih Danışmanlığı Komisyonları Çalışmaları

 

Millî Eğitim Bakanlığımızca, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sisteminde yerleştirme puanlarının açıklanmasının ardından, tercih döneminde öğrencilere ve velilere danışmanlık yapılması amacıyla İlçemizde  “tercih danışmanlığı komisyonları“ çalışmalarına başladı.

Bu komisyonlar  14-24  Temmuz tarihleri arasındaki  tercih döneminde, öğrencilere ve velilere, danışmanlık hizmeti verecektir. Komisyonlar mesai saatlerinde çalışacaktır. Öğrenci ve velilerimiz dilediği komisyondan danışmanlık hizmeti alabilecektir.

 

Öğrencilerin ilgi, yetenek ve değerleri doğrultusunda başarılı olabilecekleri alanlarda eğitim almalarını, eğitim sürecinde elde ettikleri kazanımlar yolu ile hayata hazırlanmalarını ve kendilerini mutlu kılarak toplumun mutluluğuna katkıda bulunacak bir meslek sahibi olmalarını sağlamak amacı ile İlçemizde LYS Tercih Danışmanlığı Komisyonları 18 Temmuz 2017 - 26 Temmuz 2017 tarihleri arasında öğrencilerimize rehberlik çalışması yapacaktır.

 

TEOG ve LYS Komisyonlarında, öğrencilere ve velilere yönelik rehberlik hizmeti verilecek,  Komisyonlar, tercih yapılacak okulların fiziki koşulları, ulaşımı, yüzdelik dilimi gibi bilgiler konusunda yardımcı olacaklar. Bu komisyonlar, ayrıca öğrencinin kendini tanıması, becerilerini fark etmesi, bir üst eğitim olan üniversiteden beklentilerini, tercihi yapılacak okulun mezuniyet sonrası istihdam ilişkilerini, okulun yakın ve uzak çevresini, öğrencinin lise sonrası hedeflerinin belirlenmesi konusunda rehberlik hizmeti verecektir. 

 

 

İlçemizde kurulan TEOG Tercih Danışmanlığı Komisyonları;

1-Atatürk Ortaokulu

2-Cumhuriyet Ortaokulu

3-Hisarcık Beşevler Ortaokulu’dur.

 

İlçemizde kurulan LYS Tercih Danışmanlığı Komisyonları;

1.Osmaneli Çok Programlı Anadolu Lisesi

2.Osmaneli 75.Yıl Anadolu Lisesi (Komisyon çalışmalarını Osmaneli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki Sınav Hizmetleri Bürosunda yürütecektir.)

 

 

 

17-07-201717-07-201719-07-201719-07-2017

Haceloğlu Mahallesi Güngören Sokak No 36/1 11500 Osmaneli/BİLECİK - 0 228 461 40 04

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.