BİLECİK OSMANELİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TUT ELİMDEN ÖĞRETMENİM - EĞİTİM KOÇLUĞU PROJESİ HAYATA GEÇİRİLDİ

TUT ELİMDEN ÖĞRETMENİM - EĞİTİM KOÇLUĞU PROJESİ HAYATA GEÇİRİLDİ

        İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından yürütülen projeler devam ediyor. Şimdi de “TUT ELİMDEN ÖĞRETMENİM" Eğitim Koçluğu Projesi hayata geçirildi. Özellikle 8.ve 12. Sınıflara yönelik hazırlanan bu proje öğrencilerimizin TEOG ve YGS/LYS başarısını artırmak amaçlanmıştır.
 

        Bu konu da açıklama yapan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mahmut EKİNCİ : “ Eğitim Koçluğu kapsamında oluşturulan "TUT ELİMDEN ÖĞRETMENİM" Projemiz ile öğretmen, öğrenci ve veli iletişimimizi artırmak ,Öğrencinin; kendini tanıması, kişisel ve sosyal yönden gelişmesi, kendisinde geliştirebileceği alanlarla ilgili hedefler belirlemesi, öğrenme becerilerini kazanması, okul ve sınav başarısının artırılması,  organizasyonel beceriler ve sorumluluk duygusu geliştirmesi, yaşadığı veya karşılaşabileceği problemlerle baş etme becerisini geliştirmesi, öğretmeni ile geleceğe en iyi şekilde hazırlanması ,  İlçemizin TEOG ve YGS/LYS başarımızı çok daha iyi seviyelere çıkarılması amaçlanmaktadır. " diye belirtti.

 

        İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mahmut EKİNCİ Projeleyle ilgili olarak ; “Her öğretmene en az beş en fazla on öğrencinin sorumluluğu verilecek ve öğrencilerle günlük olarak görüşeceklerdir.  Özellikle rehber öğretmenlerimiz her öğrencinin seviyesine uygun bir Çalışma Çizelgesi  hazırlayacak ve ilgili öğrenciye teslim edeceklerdir.

 

        Öğrencilerimiz bu Çalışma Çizelgesine göre o gün ne kadar konu tekrar etmesi, ne kadar soru çözmesi , ne kadar kitap okuması gerektiği bilecek , buna göre çalışmasını yapacak ve yaptığı çalışmalar velisi tarafından imzalanacaktır.
 

        Öğrenci bir gün sonra o çalışmasını Eğitim Koçuna getirerek incelettirecektir. Eğitim Koçu öğrencisinin yaptıklarını inceleyecek eğer o gün yapılması gerekenleri öğrencisi yerine getirmiş ise velinin imzasının yanına kendisi de imzalayacaktır. Eğer imzalanmamışsa  kendisi de imzalamayıp velisi ile görüşüp nedenini öğrenecektir.  
 

        Öğretmen; velinin imzasıyla öğrencinin evdeki çalışmasını takip edecek; veli de öğretmenin imzası ile öğrencinin okuldaki çalışmasını takip edecektir. Bunun yanın da yapılan bütün sınavların istatistiği tutulacak her Kazanım Değerlendirme Sınavı sonrasında Eğitim Koçları kendi grubunun öğrenci velileri ile toplantı yaparak yapılması gerekenler üzerinde çalışmalar yapacaklardır. Bu şekilde projemiz devam edecektir. Aynı zaman da her öğretmen haftada en az bir defa veliyle ya yüz yüze yada telefon ile görüşerek çocuk ile ilgili bilgi alacak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü de ayda en az bir defa bütün öğrenci velilerini arayarak proje  ile ilgili bilgi alacaktır. Projenin amacına ulaşıp öğrencilerimizin başarılı olabilmesi için velilerimizin çocuklarını günlük olarak takip edip çalışma formunu imzalamaları gerekiyor. Tekrar ifade etmek istiyorum öğrencilerimizin başarısı için bizler ve öğretmenlerimiz kadar velilerimizin de projeyi sahiplenmesi gerekiyor. Velilerimiz projeyi sahiplenip çocuklarına karşı sorumluluklarını yerine getirirlerse bu yıl ilçe olarak çok iyi sonuçlar alacağımıza eminiz ve çocuklarımızın, ilçemizin geleceği için projelerimiz devam edecektir” diye ifade etti.
 

        Projeye destek veren Öğretmenlerimize ve velilerimize teşekkür ederiz.

 

Haceloğlu Mahallesi Güngören Sokak No 36/1 11500 Osmaneli/BİLECİK - 0 228 461 40 04

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.