BİLECİK OSMANELİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Veliler İle Fabrika Sohbetleri” Projesi´nin birincisi gerçekleşti.

“Veliler İle Fabrika Sohbetleri” Projesi´nin birincisi gerçekleşti.

“Veliler İle Fabrika Sohbetleri” Projesi kapsamında bugün Şube Müdürü Özkan CAN, Atatürk Ortaokul Müdürü Arif ELMAS, Rehber Öğretmenler Ayşe nur ÜSTE, Elif ÇİMEN ve Melin MUTLU CP Fabrikasını ziyaret etti. 

Veliler ile bir araya gelen proje ekibimiz,  Uyuşturucu ve Bağımlılıkla ilgili velilerimizi bilgilendi. Projenin amacın, aile eğitiminde annenin  görev ve sorumlulukları, akademik başarıda babanın ve annenin rolü kavratmak, çalışma ve şehir hayatında annelerin çocukların eğitimiyle az ilgilenmesi, çalışan  mesai saatlerinin uygun olmaması ve bunu mazeret olarak görüp okula gelemeyen annelerin çocuğun yaşamı ve eğitimi ile alakalı tüm görev ve sorumlulukların anne üzerinde kalması, buna bağlı olarak mutsuz anneler ve problemli çocukların artması ile ortaya çıkan olumsuzlukları en aza indirgemede annelerin aileleri ile daha verimli ve kaliteli vakit geçirebilmelerini sağlamak ve yaşanan olumsuzlukları en aza indirgemeye çalışmak amacıyla rehber öğretmenlerimin hazırlamış olduğu sunular ve videolar ile velilerin eğitimde ki rollerini aktif hale getirmesine yardımcı olmak.   

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Özkan CAN , proje ile ilgili yaptığı açılış konuşmasında; projenin amacı ve sunumun içeriği hakkında bilgi verdi. Aile içi sorunlar ve bağımlılıkla ilgili her türlü soru ve sorunlarla ilgili danışmanlık hizmeti için İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde “Aile Danışma Merkezi” kurulduğu ve her cuma günü mesai saatleri içersin de çalışma yaptığını belirtti.

Uyuşturucu ve Bağımlılıkla mücadelede konusunda velilere hem görev ve sorumluluk yönünden ilgili, hemde konu hakkında bilgili olmanın önemi vurgulandı.  Madde bağımlılığının belirtileri, korunma yolları ile bağımlılar için neler yapılabileceği konularında bilgi ve önlemler hakkında velilerimiz bilgilendirildi.

Sunumların ardından soru cevap bölümüne geçildi, velilerimiz sunum sonrasında memnuniyetlerini dile getirdiler. 

Proje ile ilgili göstermiş olduklarını ilgi ve ev sahipliğinden dolayı Fabrika Yönetime ve katılan çalışanlara teşekkür ederiz.

 

18-04-201818-04-201818-04-201818-04-201818-04-201818-04-201818-04-201818-04-2018

Haceloğlu Mahallesi Güngören Sokak No 36/1 11500 Osmaneli/BİLECİK - 0 228 461 40 04

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.