BİLECİK OSMANELİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Veliler İle Kahvehane Sohbetleri” projesinin ikinci kahvehane ziyareti gerçekleştirildi.

“Veliler İle Kahvehane Sohbetleri” projesinin ikinci kahvehane ziyareti gerçekleştirildi.

İlçemizde 3 ay sürmesi planlanan “Veliler İle Kahvehane Sohbetleri” projesi devam ediyor. 

Çocuklarımızın  eğitimin de ve başarılı olmalarında etkili olan ortamlar  Aile, Okul ve Yaşanılan çevredir. Bu 3 ortam birbirini tamamlayan fonksiyonlara sahip olmakla beraber çocuğun eğitiminde en önemli görev aileye  düşmektedir. Yapılan araştırmalar, huzurlu ve mutlu ailelerde yetişen çocukların okul ve iş yaşamında daha başarılı olduklarını göstermiştir.

Velilere, çocuklarının başarısı için bakış açılarını olumlu yönde değiştirmelerini öneren İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut EKİNCİ, "Çocukların daha çok sevgiye ve ilgiye ihtiyacı var. Her insan değerlidir,  her  anne babanın çocuğu da değerlidir. Çocuk zihnini ayakta tutan, anne ve babanın bakış açısıdır. Bu bakış açının daha sağlıklı işleyebilmesi için velilerimizi: 1. Çocuklarımızın ruhsal, sosyal, zihinsel v.b. gelişmelerinin sağlıklı olabilmesi, akademik yönden başarılı olabilmesi için okul ile sürekli işbirliği içinde olmalarını 2.Çocuklarınızla ile ilgili her türlü bilgi için okul idaresi ve  rehberlik servisi ile iletişim kurmalarını 3.Sınıf öğretmenleri ve ders öğretmenleriyle olumlu ilişkiler kurmalarını  ve okulu ziyaret etmelerini tavsiye ediyorum " dedi.

Rehber öğretmenmeniz Emrah ULUTAŞ ve Elif ÇİMEN tarafından yapılan sunular ile velilerimiz bağımlılık ile mücadele, sağlıklı bir ailede babaya düşen görevlerin neler olduğu, çocuklardaki davranış ve uyum problemlerin de babanın desteğinin olumlu etkileri hakkında veliler bilgilendirildi.

 

01-12-201701-12-201701-12-201701-12-201701-12-2017

Haceloğlu Mahallesi Güngören Sokak No 36/1 11500 Osmaneli/BİLECİK - 0 228 461 40 04

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.