BİLECİK OSMANELİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut EKİNCİ´den Yıl Sonu Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut EKİNCİ´den Yıl Sonu Mesajı

Büyük bir heyecan ve umutla başladığımız 2016-2017 eğitim öğretim yılını okullarında eğitim gören yaklaşık 3070 öğrenci ve 2015 eğitim çalışanı ile huzur içerisinde tamamlamış bulunmaktayız. İlçemiz için, Eğitim  Öğretim faaliyetleri  ile sosyal etkinlikler, yarışmalar, projeler bakımından oldukça başarılı bir yıl oldu.

Sevgili öğrenciler; 2016-2017 Eğitim Öğretim boyunca göstermiş olduğunuz gayret ve çalışmaların karşılığı olan karne heyecanınıza yürekten katılıyor, ben de sizlerle birlikte aynı heyecanı yaşıyorum. Bütün bir yılın yorgunluğunu tatilde atmak en büyük hakkınızdır. Ancak unutmayınız ki dinlenmek sadece boşa vakit geçirmek demek değildir. Mutlaka bir tatil programı hazırlamalı, bol, bol kitap okumalısınız. 

 

Okullarımızda 19- 25 Haziran tarihleri arasında öğrenci kayıtlarının alınacağı ve Temmuz başında başlayacak olan Destekleme Yetiştirme Kurslarına katılmanız, gelecek sene için faydalı olacaktır. Ayrıca İlçemiz Belediye Başkanlığı ile İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından açılacak olan  Yaz Spor okullarına ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından açılacak olan Yaz Kurslarına katılmanız, hem yeteneklerinizi geliştirecek hem de bir yılın yorgunluğunu alacaktır.

 

Ortaokul son sınıf öğrencilerinin girdiği Merkezi Ortak Sınav sonuçları geçtiğimiz günlerde açıklandı. 30 Haziran´da yerleştirmeye esas puanların açıklanacağı Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bildirildi.  14-24 Temmuz arasında liselere tercihler alınacaktır. Okullarımızda kurduğumuz TEOG tercih komisyonlarından faydalanmanızı bekliyor, kendi yeteneklerinize göre tercih yapmanız, bundan sonraki Eğitim-Öğretim hayatınızı kolaylaştıracağınızı belirtmek istiyorum. 

 

Haziran ayı itibariyle LYS görecek öğrencilere başarılar diliyorum. Üniversite tercihleri sırasında okullarda kurulan tercih komisyonlarından faydalanmanız doğru tercih yapmanıza katkı sağlayacaktır.

Projelerimiz ile  Sosyal-sportif etkinliklere katılan ve düzenlenmesinde görev alan (Değerler Eğitimi, Belirli Gün ve Haftalar, Satranç Turnuvaları ve diğer etkinliklerde) tüm öğretmen ve öğrencilerimize, yöneticilerimize, verdikleri destek nedeniyle velilerine teşekkür ediyorum.

 

2016-2017 Eğitim- Öğretim yılı boyunca  çalışmalarımıza destek veren Sayın Kaymakamımız Edip ÇAKICI’ya , Belediye Başkanımız Sayın Münür  ŞAHİN’e, Şube Müdürlerimize, Okul Müdürlerimize, Müdür Yardımcılarımıza, Öğretmen ve personelimize , tüm kişi, kurum, sivil toplum kuruluşlarına, basın mensuplarına ve eğitim gönüllülerine teşekkür ediyor,saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

Haceloğlu Mahallesi Güngören Sokak No 36/1 11500 Osmaneli/BİLECİK - 0 228 461 40 04

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.