BİLECİK OSMANELİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Liseye Geçiş Sınavı Çalışmaları İçin Toplantı Yapıldı.

Liseye Geçiş Sınavı Çalışmaları İçin Toplantı Yapıldı.

       Liseye geçiş sınavı çalışmaları için ortaokul müdürleri ve öğretmenleri ile Prof.Dr. Yunus SÖYLET İçmeler Tesisi’n de toplantı yapıldı.

       Toplantı İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mahmut EKİNCİ’nin hoş geldiniz konuşması ile başladı.Liseye Geçiş Sınavı hakkında görüşüldü. Yeni sınav sistemiyle ilgili bilgi alışverişinde bulunuldu.

       İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut EKİNCİ, dönem içerisinde ortak sınavlarının yapılacağını, bu sınav ile öğrenci tespitinin kolay olacağını ifade etti. Öğrencilerimizin 5.sınıftan başlayarak gerçek seviyelerini görmemiz hem öğrenciler için, hem de geleceğe iyi bir temel atmak için faydalı olacağını ifade etti. Türkiye geneli 4 sınavın yapılacağı, bu sınav tarihlerinin 14 Mart, 11 Nisan , 8 Mayıs ve 30 Mayıs olarak belirlendiğini ifade etti. Bunlar dışında İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 20 Mart, 20 Nisan ve 20 Mayıs’ta tarihlerinde    3  , İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından 4 Mart ve 1 Nisan  tarihlerinde 2 Kazanım Değerlendirme Sınavlarının yapılmasının planlandığını ifade etti.

         İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut EKİNCİ, Kazanım Değerlendirme Sınavı yapmak veya çok yaprak test çözmek önemli değil. Önemli olan yapılan çalışmalarda başarı sağlanması. Yanlış yapılan sorular üzerinde durulması, çözüm tekniklerinin öğrenciler ile paylaşılıp zamandan tasarruf kazanılması gerektiğini ifade etti. Eğitim koçluğunun gönüllü öğretmenler tarafından yapılması, veliler ile gerek yüz yüze gerekse telefon ile iletişim halinde olunmasının süreç içinde başarıya katkı sağlayacağını ifade etti.

       Toplantı sonunda alınan karalar olarak ;  Türkiye Geneli 4, İl Geneli 3, İlçe Geneli 2 toplamda 9 Kazanım Değerlendirme Sınavının yapılması, Kazanım Değerlendirme Sınavlarının Pazar günü yapılması, rehber öğretmenler sorumluluğunda, gönüllü öğretmenler ile Eğitim Koçluğunun yapılması, raporların iki hafta bir İlçe Milli Eğitime gönderilmesi, yapılan ortak sınavların ve Kazanım Değerlendirme Sınavlarının öğretmenler tarafından öğrenciler ile tek tek çözülmesi, yanlış yapılan soruların üzerinde durulması, sınav sonuçlarının bireysel olarak veli ile paylaşılması, veli toplantılarının okul okul yapılıp,  velilerin yeni sistem hakkında bilgilendirilmesi gibi kararlar alındı.

      İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut EKİNCİ katılımlarından dolayı okul idarecilerine, rehber öğretmenlere ve branş öğretmenlerine teşekkür etti ve toplantı sonlandırıldı.

22-02-201822-02-201822-02-201822-02-201822-02-201822-02-2018

 

    

 

 

 

Haceloğlu Mahallesi Güngören Sokak No 36/1 11500 Osmaneli/BİLECİK - 0 228 461 40 04

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.