BİLECİK OSMANELİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

PROJELERİMİZ SONUÇ VERMEYE BAŞLADI

PROJELERİMİZ SONUÇ VERMEYE BAŞLADI

 İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından İlçe genelindeki okullarda yapılan “Kazanım Değerlendirme Sınavları” sonucunda Kaymakamımız Sayın Edip ÇAKICI, Belediye Başkan Yardımcımız Sayın Hayatı KABA, okul müdürleri, öğretmen ve velilerin  katılımıyla; öğrenci, öğretmen ve velilere yönelik ödül töreni düzenlendi.

TEOG Sınavları öncesi öğrencilerin moralini yükseltmek, başarılı öğretmenleri ödüllendirmek ve kazanım değerlendirme sınavlarında dereceye giren öğrencilerin velilerine, çocuklarına verdikleri destekten dolayı teşekkür etmek ve ödüllerini vermek üzere düzenlenen törende konuşan  İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mahmut EKİNCİ; “Bu projedeki amacımız, başarılı öğrenci ve öğretmenlerimizi ödüllendirmek, velilerimizi eğitim sürecine dahil etmek; öğrencilerimizin sınavlara daha azimli, sağlıklı ve bilinçli hazırlanmalarını sağlamak, bunun yanı sıra öğrencilerin eksik oldukları konuları tespit etmektir. Böylelikle eksik konuların telafisi zamanında olur;  TEOG’ tan sonra fark edilen konu eksiklerinin hiçbir faydası olmaz” diyerek konuşmasına şöyle devam etti.

“Kazanım Değerlendirme Sınavlarının diğer bir yararı da, öğrencilerin sınav ortamına fizyolojik ve psikolojik olarak da hazırlanmalarına yardımcı olmaktır. Sınav esnasında öğrenciler pek çok sorunla baş etmek zorunda kalıyorlar. Bu tür sorunlarla baş edebilmek için hazırlıklı olmak gerekiyor. Örneğin üst üste birkaç soru yapamadığınızda neler hissedersiniz?  Neler düşünürsünüz?  Bu durum sizi nasıl etkiler ve nasıl baş edersiniz?  Bu durumun örneklerini kazanım değerlendirme sınavlarıyla öğrencilerimize yaşatmaya ve karşılaştıkları sorunlarla nasıl baş edebileceklerini öğretmeye çalıştık.

Bu tür çalışmaların, öğrencilerimizin sınavlardaki psikolojik dayanıklılıklarını geliştireceğine ve sınav performanslarını artıracağına inanıyoruz.” dedi. Konuşmanın ardından, dereceye giren öğrencilere Plaket bu öğrencilerin öğretmenlerine ve velilerine teşekkür belgeleri verildi. TEOG sınavına girecek öğrencilerimze başarı dileklerini belirterek programa son verildi.

ödül töreni

 

ödül töreniödül töreniödül töreniödül töreniödül töreniödül töreniödül töreniödül töreniödül töreni

 

Haceloğlu Mahallesi Güngören Sokak No 36/1 11500 Osmaneli/BİLECİK - 0 228 461 40 04

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.