BİLECİK OSMANELİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Kütüphaneni Donat, Adını Yaşat" Projesi

"Kütüphaneni Donat, Adını Yaşat" Projesi

 

"Kütüphaneni Donat, Adını Yaşat" Projesi kapsamında  İlçe Kaymakamımız Edip ÇAKICI başkanlığında bugün saat 10:00´da İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzde  toplantı yapıldı. Toplantıya  İlçe Kaymakamımız Sayın Edip ÇAKICI, Osmaneli Belediye Başkanı Münür ŞAHİN, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mahmut EKİNCİ, Kurum Amirleri , Okul İdarecileri ve ilçemizde faaliyet gösteren sanayici ve iş adamları katıldı. 

Toplantı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan sunum ile başladı. Yapılması planlanan kütüphane örnekleriyle ilgili hazırlanan video izlendi. Sonrasında İlçe Kaymakamımız Edip ÇAKICI konuşma yaptı. Kaymakamımız Sayın Edip ÇAKICI , İlçemiz öğrencilerine kitap okuma alışkanlığı kazandırmanın çok önemli olduğunu, okullarımızda mevcut kütüphanelerin donatım ve kitap olarak eksiklerinin bulunduğunu, siz değerli iş adamlarımızın desteği ile kütüphanelerimiz bu ihtiyaçlarını karşılanabilmesi hususunda desteklerini beklediklerini ifade etti.

Projenin amacı, Okullarda ki var olan kütüphaneleri hayırsever vatandaşlarımızın desteği ile Z-Kütüphane düzeyinde donatım ve kitap ihtiyaçlarını temin edilerek zenginleştirmek ve öğrencilerin okullarda bilgiye ulaşmalarını kolaylaştırmak.

Osmaneli Belediye Başkanı Münür ŞAHİN, "Kütüphaneni Donat, Adını Yaşat" Projesi için hazır olduklarını, iletişime ve öğrenmeye açık, bilgiyi önemseyen,sorumluluk sahibini, sağlıklı ve mutlu bireylerin yetişmesi ilçemizin gelişmesine katkıda bulunacağını ifade etti.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mahmut EKİNCİ, "Hayırseveler vatandaşlarımız katkılarıyla kurulacak her kütüphane için , hayırsever vatandaşımız ismi verilerek isimlerin yaşatılmasını sağlayacağız. "diye ifade etti.

Daha sonra İlçe Kaymakamımız Sayın Edip ÇAKICI katılımcalara sağladıkları destekten dolayı teşekkür ederek toplantıyı sonlandırdı. 

 26-02-2018

26-02-201826-02-2018

Haceloğlu Mahallesi Güngören Sokak No 36/1 11500 Osmaneli/BİLECİK - 0 228 461 40 04

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.