BİLECİK OSMANELİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SIFIR ATIK PROJESİ UYGULAMASI

SIFIR ATIK PROJESİ UYGULAMASI

Sıfır Atık Projesi Kapsamında Belediyemizce ilçemizdeki her mahalleye Mobil Atık Getirme Merkezi kabinleri konuldu. Balaban ilkokulu öğrencileri ile beraber Belediye başkanımız Münür Şahin, İlçe Kaymakamımız Yüksel Ünal, Milli Eğitim Müdürümüz Erhan DÖŞ, Belediyemiz çevre koruma ve kontrol müdürlugu personelimiz ve zabıta ekiplerimiz ile beraber çevre ve atıkları değerlendirme bilinçlendirme etkinligini gerçekleştirildi.

 

Cevre ve Şehircilik Bakanlığımızın destekleri ve Osmaneli Belediyesinin sağladığı kaynaklarla ilçemizde atık miktarını azaltmak, toplanan atıkları değerlendirerek ekonomiye kazandırmak  sıfır atık hedefimize varmak için projemizi bugün başlattık.

 

Başkanımız Münür Şahin yaptığı acıklamada;"Öncelikle okullar,sonrası halkımızın bilinclendirilmesi ile atıkların kaynağında ayrıştırılması için sıfır atık projemizi ilçemizde başlattık.Çok kısa sürede eğitimlerle Osmaneli de sıfır atık konusunda büyük yol kat edeceğiz.Cevre ve Şehircilik Bakanlığı ile birlikte Kaymakamlığımız, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzle birlikte,muhtarlarımız ve sivil toplum örgütleriyle sıfır atık projesini başarılı bir şekilde yürüteceğiz"dedi.

06-09-202106-09-202106-09-202106-09-2021

Haceloğlu Mahallesi Güngören Sokak No 36/1 11500 Osmaneli/BİLECİK - 0 228 461 40 04

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.