BİLECİK OSMANELİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Veliler İle Kahvehane Sohbetleri” Projesi Başladı...

“Veliler İle Kahvehane Sohbetleri” Projesi Başladı...

İlçemizde dün itibariyle 3 ay sürmesi planlanan “Veliler İle Kahvehane Sohbetleri” projesi başladı. 

Projede belirlenen uygulama adımları doğrultusunda özellikle saat 19:30 ile 22:00 arasında kurum amirleri, okul müdürlerimiz ve rehber öğretmenlerimizle birlikte sırasıyla ilçemizdeki bütün  kahvelerimizi ziyaret ederek velilerimize ulaşıp çocuklarımızın geleceği ile ilgili bilgi paylaşımlarında bulunmak ve eğitim de ailenin ve özellikle  babanın  rolünün önemini vurgulamaktır. Ayıca gerek ülkemizde gerekse ilçemizde sürekli artmaya devam eden madde bağımlılığı, tütün bağımlılığı, alkol bağımlılığı ve teknoloji bağımlılığı olan çocuklara karşı alınacak önlemler hakkında velilerimizi bilinçlendirmek.

İnönü mahallesinde ki Kaya Kıraathanesinde ile başlayan Veliler ile kahvene sohbetlerine İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mahmut EKİNCİ,Şube Müdürümüz Özkan CAN, Okul Müdürleri Arif ELMAS, Necip AKKANAT, Halil KİRAZ, Özel Büro Mehmet Uğur DOĞAN,  Rehber Öğretmenlerimiz Yusuf GÖK, Emrah ULUTAŞ ve Elif ÇİMEN’in katılımıyla gerçekleşti.

“Veliler İle Kahvehane Sohbetleri” projesinin amacı  çalışma ve şehir hayatında babaların çocukların eğitimiyle az ilgilenmesi, mesai saatlerinin uygun olmaması ve bunu mazeret olarak görüp okula gelemeyen babaların çocuğun yaşamı ve eğitimi ile alakalı tüm görev ve sorumlulukların anne üzerinde kalması, buna bağlı olarak mutsuz anneler ve problemli çocukların artması ile ortaya çıkan olumsuzlukları en aza indirgemede babaların aileleri ile daha verimli ve kaliteli vakit geçirebilmelerini sağlamak ve yaşanan olumsuzlukları en aza indirgemeye çalışmak amacıyla rehber öğretmenlerimin hazırlamış olduğu çalışmalar ile ilçemizdeki kahvelere gidilerek babaların (velilerin) eğitimde ki rollerini aktif hale getirmesine yardımcı olabilmek.

Program İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mahmut EKİNCİ’nin konuşmasıyla başladı.” Çocuklarımızın  eğitimin de ve başarılı olmalarında etkili olan ortamlar  Aile, Okul ve Yaşanılan çevredir. Bu 3 ortam birbirini tamamlayan fonksiyonlara sahip olmakla beraber çocuğun eğitiminde en önemli görev aileye  düşmektedir. Yapılan araştırmalar, huzurlu ve mutlu ailelerde yetişen çocukların okul ve iş yaşamında daha başarılı olduklarını göstermiştir. Amacımız sağlıklı bir ailede babaya düşen görevlerin neler olduğunun anlatabilmek varsa sorunlarınızı dinleyip çözüm üretebilmek. Velilerimizden sınıf öğretmenleri ve ders öğretmenleriyle olumlu ilişkiler kurmalarını  ve okulu ziyaret etmelerini tavsiye ediyorum.” diye belirti.

Daha sonda Rehber öğretmenlerimiz Öğretmenlerimiz Yusuf GÖK, Emrah ULUTAŞ ve Elif ÇİMEN tarafından sunular sunulup bilgilendirme yapıldı. Yusuf GÖK,  babalar ile beraber vakit geçirmenin çocuk gelişimindeki önemini vurgularken , Elif ÇİMEN tarafından ise Bağımlılık ile mücadele konusunda erken müdahale edilirse ileri aşamalarda çıkacak sorunları en aza düşürmek daha kolay olacağını belirtti.

İlçe Milli Eğitim tarafından hazırlanan broşürler ve anketler uygulanılarak kahve sohbetinin sonuna gelindi.

 

23-11-201723-11-201723-11-201723-11-201723-11-201723-11-201723-11-201723-11-201723-11-2017

Haceloğlu Mahallesi Güngören Sokak No 36/1 11500 Osmaneli/BİLECİK - 0 228 461 40 04

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.