BİLECİK OSMANELİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Z KÜTÜPHANEMİZİN AÇILIŞINI GERÇEKLEŞTİRDİK.

Z KÜTÜPHANEMİZİN AÇILIŞINI GERÇEKLEŞTİRDİK.

 

Günümüzde öğrencilere sadece kitap ile eğitim vermek, öğrenme faaliyetlerini sadece kitap ile desteklemek öğrenciyi okuldan ve eğitimden uzaklaşmaya doğru itmekte. Milli Eğitim Bakanlığı’nın “Okullar Hayat Olsun” projesi ile okullarımızdaki kütüphaneler değişiyor ve zenginleşiyor. İçerisinde internet hizmeti olan, dijital kitap içerikleri ile ( e-kitap, z-kitap ) zenginleştirilmiş, öğrenciye dilediği zaman destek verecek kütüphaneler kuruluyor. z-Kütüphane olarak tanımlanan, zenginleştirilmiş kütüphane kavramı ilçemiz okullarında hayat bulmaya başladı. Öğrencilere ödev hazırlama, çıktı lma ve dijital öğrenme içerikleri ile çalışma yapma şansı sağlayacak merkezlere ilişkin Milli Eğitim Bakanlığı tarafından örnek planlar oluşturulmuş ve ilgili birimlere iletilmiştir.  İlçemizde de bu imkan Atatürk Ortaokulunda hizmete girmiş bulunmaktadır. İlimizde de İlk Z-kütüphane ilçemizde açılmış bulunmaktadır.

            İçerisinde temel eserleri de barındıracak z-kütüphaneler, bilgi teknolojisi sınıfları ile kütüphaneleri bir araya getirerek okulların giriş katına konumlandırılarak öğrencilerin hizmetine sunulmuştur. Atatürk Ortaokulunda saat 14:00 ‘te yapılan açılışaİlçe Kaymakamımız sayın  Edip Çakıcı, İl Milli Eğitim Müdürümüz İsmail Altınkaynak, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Emre Akpınar, İlçe Belediye Başkanımız Münür Şahin, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mahmut Ekinci, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü İbrahim Halil Ulaş ve Aygül Akkaya ve okul müdürleri katıldı

z kütüphanez kütüphanez kütüphanez kütüphanez kütüphanez kütüphanez kütüphanez kütüphanez kütüphanez kütüphane

Haceloğlu Mahallesi Güngören Sokak No 36/1 11500 Osmaneli/BİLECİK - 0 228 461 40 04

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.